השתתפות במחקר


בימים אלו נערך מחקר תאומים בהיקף ארצי. אנו מתמקדים בהתפתחות של התנהגות פרו-חברתית - הנטייה לעזור, לשתף פעולה, להתחלק במה שיש לנו ולהביע אמפתיה כלפי הסובבים אותנו. אם אתם הורים לתאומים נשמח אם תשתתפו במחקר על ההתפתחות החברתית של תאומים.

ישנן מספר דרכים להשתתף במחקר:

1. מילוי שאלונים לגבי התאומים שלכם. ישנם שאלונים שונים לתאומים בגילאים שונים, ולכל השאלונים יש גרסה לאבות וגרסה לאמהות.

2. בנוסף למערך השאלונים, אנו מקיימים מערכי ניסוי במעבדה להתפתחות חברתית באוניברסיטה העברית בירושלים. והמחקר הינו מחקר אורך המיועד לתאומים בגילאי שלוש עד עשר, כאשר בימים אלו מערך הניסוי בגיל שש הוא בעיצומו, המחקר לגילאי שבע כבר התחיל ותופס תאוצה.

 

משפחות עם תאומים בני שש אנו מזמינים להשתתף במחקר בית. מדובר במפגש עשיר, מגוון ומהנה במיוחד שאורך כ-3.5-4 שעות. הנסייניות מגיעות לבית המשפחה עם תיקים עמוסי צעצועים וכל-טוב והמפגש מתחיל בהיכרות עם המשפחה. לאחר ההיכרות, כל אחת מהנסייניות נכנסת לחדר עם אחד התאומים לתחילת הניסוי. במהלך הניסוי הילד משחק עם הנסיינית במשחקים שונים, זוכה בהפתעות ובפרסים ומקבל מעט ממתקים. במסגרת מחקר זה אנו מרחיבים את ההסתכלות לתחומים נוספים של התנהגות חברתית פרט לפרו-חברתיות ובוחנים התנהגויות מגוונות כמו סבלנות, התמדה, התרגשות בסיטואציה חברתית ועוד. בנוסף, לצד התעניינותנו בהשפעת ההורה על הילד, אנו מתעניינים גם בהשפעת הילד על ההורה ומנסים לבחון גם אותה.

אנו מזמינים משפחות להם תאומים בגיל שש מכל הארץ להשתתף במערך זה. למשפחות המעוניינות בכך, ניתן לקיים מערך ניסוי זה גם במעבדה.

משפחות עם תאומים בני שבע אנו מזמינים להגיע אלינו, למעבדה החברתית באוניברסיטה העברית. מדובר במפגש שאורך כשלוש שעות, שמהלכן הילד משחקי במשחקים שונים, מקבל הפתעות ומעט ממתקים. מערך ניסוי זה עוסק באיפיון התנהגויות חברתיות באמצעות מגוון מדדים, והוא מורכב בצורה מאוד חוויתית לילדים דרך משחקים ופעילויות מעולם הקוסמים והקוסמות.

המפגש כולו חוויתי מאוד עבור הילדים, והילדים יוצאים ממנו לרוב עם חיוך על הפנים ושקית של מתנות.


אם אתם הורים לתאומים בני 6 או 7, וברצונכם להשתתף במחקר המתואר לעיל אצלנו במעבדה נשמח אם תיצרו עמנו קשר:                                                                                
בטלפון  02-5883798, או בדואר אלקטרוני , לכתובת: כתובת דוא"ל זו מוגנת מפני spambots, יש לאפשר JavaScript על-מנת לראות את הכתובת .

 

בנוסף, בימים אלו מתוכנן מערך המשך לילדים בני 8, אשר יחל בחודשים הקרובים ויתקיים בבתי המשפחות. אם אתם הורים לילדים שיהיו במהלך השנה הקרובה בני 8, וברצונכם להשתתף במערך ההמשך, נשמח אם תצרו עמנו קשר.

 

 

מפת הגעה למעבדה:

בתודה מראש
פורפ' אריאל כנפו
וצוות המחקר
פסיכולוגיה התפתחותית חברתית
האוניברסיטה העברית בירושלים